JUDr. Marek Kundrát, LL.M.

JUDr. Marek Kundrát, LL.M.

Pôsobím ako samostatný advokát a poskytujem právne služby predovšetkým v oblasti obchodného (zmluvné právo) a občianskeho práva (právo nehnuteľností). V rámci výkonu advokátskej praxe taktiež zastupujem klientov pri mimosúdnom a súdnom riešení sporov. Niekoľko rokov som pôsobil ako interný právnik pre švajčiarsku investičnú spoločnosť, ako aj pre medzinárodný stavebný koncern.

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

ČLÁNKY AUTORA

V článku je na rôznych príkladoch z praxe poukázané na dôležitosť zapojenia advokáta do procesu kúpy nehnuteľnosti. Jedná sa o prvý príspevok zo série článkov o nehnuteľnostiach, v ktorých sa budú komplexne riešiť viaceré právne aspekty, tipy a rady, týkajúce sa procesu kúpy, užívania a predaja nehnuteľností.

Proces vzniku neziskovej spoločnosti, jej založenia a následnej registrácie, podrobne definuje zákon o neziskových organizáciách. Článok obsahuje návod pre zakladateľov, akým spôsobom je potrebné postupovať, a na čo netreba zabudnúť, ak chcete, aby bol proces vzniku neziskovej organizácie bezproblémový.