Cesta z Bangladéša do Nemecka za 10 tisíc eur, Bielorus už čelí obvineniu z prevádzačstva

Vyšetrovateľ národnej jednotky Úradu hraničnej a cudzineckej polície vzniesol obvinenie občanovi Bieloruska, ktorý nelegálne prevážal štyroch cudzincov pochádzajúcich z Bangladéša cez územie Slovenskej republiky a takto sa mal podieľať na páchaní trestného činu prevádzačstva.

Redakcia 25. 07. 2018 1 min.

Podľa zistení polície mal v pondelok (1.7.2018) skoro ráno prevážať občan Bieloruska Aleh M. (36 ročný) v osobnom motorovom vozidle štyroch občanov Bangladéšskej štátnej príslušnosti. V okrese Snina mali nedovolene prekročiť štátnu hranicu Slovenskej republiky z Ukrajiny. Cieľovou krajinou mala byť západná Európa. Nelegálni migranti za prepravu až do Nemecka alebo Francúzka ešte v ich domovskej krajine zaplatili prevádzačom 10.000 eur. Do cieľa svojej cesty však nedorazili, pretože vozidlo zastavili a kontrolovali policajti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance v katastrálnom území obce Topoľa v okrese Snina.

Vyšetrovateľ spracoval návrh na väzobné stíhanie obvineného. Štátni príslušníci Bangladéša vo veku od 26 do 36 rokov boli administratívne vyhostení s určením zákazu vstupu na naše územie a územie ostatných členských štátov EÚ.

Obvinenému po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody v trvaní od 7 do 10 rokov.

 

Zdroj: PPZ SR