Ďalšie zmarené prevádzačstvo na východe

Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii (nie NAKA!) obvinil troch Ukrajincov z prevádzačstva. Mali zabezpečiť nelegálny vstup na Slovenské územie štyrom Afgancom.

Redakcia 16. 05. 2018 1 min.

V nedeľu pred polnocou (6.5.2018 okolo 23:30 h.) mal Vasyl V. (24) pomôcť prejsť štyrom nelegálnym migrantom cez ukrajinsko–slovenskú štátnu hranicu pri obci Ubľa. Motivovaní mal byť odmenou 200,- USD. Podľa zistení polície to mali migranti namierené do Francúzska. Po prekročení hranice s pomocou spomínaného Vasyla V. ich mali v Ubli prevziať ďalší dvaja Ukrajinci. Mykhaylo P. (32) a Vasyl H. (34) mali zabezpečiť prepravu Afgancov až do cieľovej krajiny.

Ich plán razantne zmarila hliadka riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance. Policajti ich zadržali a predviedli na oddelenie hraničnej a cudzineckej polície Ubľa.

Vyšetrovateľ troch Ukrajincov obvinil z prevádzačstva, začo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. Vyšetrovateľ spracoval pre prokurátora návrh na ich väzobné stíhanie. Štátni príslušníci Afganistanu boli administratívne vyhostení a majú zakázaný vstup na územie Slovenska a ostatných členských krajín EÚ.

 

Zdroj: PPZ SR