Druhý stupeň teroristického ohrozenia. Ako sa chrániť v prípade teroristického útoku?

Na Slovensku platí od včera zvýšený II. stupeň teroristického ohrozenia. Znamená to, že spáchanie teroristického trestného činu na území Slovenska je síce málo pravdepodobné, ale nie je to možné vylúčiť. 

Redakcia 23. 08. 2017 2 min.

Druhý stupeň bol už v Slovenskej republike v minulosti vyhlásený. V podstate netreba šíriť paniku, pretože väčšiu zmenu zaznamená najmä polícia, pre ktorú to napríklad znamená, že zvýši počet obchôdzkových služieb, pričom sa sústredí na objekty ako nákupné centrá či železničné stanice.

V najbližšom období je na Slovensku plánovaných viacero kultúrnych, športových a spoločenských podujatí, na ktorých sa očakáva prítomnosť veľkého počtu osôb napríklad - výročie Slovenského národného povstania, Deň ústavy SR, či letecké dni a preto budú podľa slov prezidenta PZ SR policajti ostražitejší nad rámec bežného výkonu služby a bežných opatrení aj vzhľadom na situáciu v Európe a posledné teroristické útoky vo viacerých krajinách.

Mini návod Polície Slovenskej republiky

Naši policajti „vymysleli“ resp. dali sa inšpirovať návodom vypracovaným od britskej polície a na svojej FB stránke zverejnili tento obrázok, ktorý môže tiež pomôcť v danej situácii:

teror utok banner

 

 

Nás v redakcii už dávnejšie zaujala táto problematika a tak sme zverejnili článok - Utekaj, schovaj sa, bojuj! Ako sa správať v prípade teroristického útoku, inšpirovaný vynikajúcim projektom polície v ČR, kde nájdete podrobnejší manuál, čo robiť pri teroristickom útoku.

 

Zdroj: PZ SR