Medzinárodné stáže pre mladých advokátov v Paríži

Stage international 2020: Frankofónny program medzinárodnej stáže v Paríži pre mladých advokátov a International program 2020: Anglofónny program medzinárodnej stáže v Paríži pre mladých advokátov

Redakcia 21. 02. 2020 2 min.

Parížska advokátska komora (l'Ordre des Avocats de Paris) a Ecole de formation professionnelle des barreaux de la Cour d´appel de Paris (EFB) ponúka slovenským advokátom, ktorí majú záujem o získanie praktických skúseností s francúzskym právnym systémom, účasť v rámci dvoch medzinárodných stáží pre mladých advokátov z celého sveta.

Stáže v trvaní 8 týždňov sú rozdelené na dva bloky:

Študijná časť (4 týždne), ktorá sa bude konať v l'Ecole de Formation du Barreau v podobe seminárov o francúzskom právnom systéme a súdnictve, o postavení advokáta vo Francúzsku a o etike advokátskeho povolania, súčasťou programu sú aj návštevy vnútroštátnych a európskych súdov;

Praktická časť (4 týždne), ktorú následne stážisti absolvujú v parížskych advokátskych kanceláriách

Dátumy konania:

Anglofónna stáž prebieha od 4. mája do 26. júna 2020.

Frankofónna stáž prebieha od 5. októbra 2020 do 27. novembra 2020.

Požiadavky na uchádzača o stáž:

Medzinárodná stáž je určená advokátom a advokátkam do 40 rokov, vyžaduje sa výborná znalosť francúzskeho/anglického jazyka, vrátane znalosti francúzskej právnej terminológie/anglickej právnej terminológie. Účastník musí mať zabezpečené poistenie.

Financovanie stáže:

Študijná a praktická časť stáže je hradená Parížskou advokátskou komorou. Náklady na cestu, náklady na ubytovanie a stravu znáša účastník.

V prípade záujmu o stáž zašlite prosím Váš štruktúrovaný životopis a motivačný list vo francúzskom/anglickom jazyku na odbor medzinárodných vzťahov SAK (e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.).

Uzávierka prihlášok pre anglofónny program stáže je 4. marca 2020.

Uzávierka prihlášok pre frankofónny program stáže je 6. mája 2020.

Zdroj: Slovenská advokátska komora