Násilná smrť právničky Ľubici Kolesárovej († 35), vdovy po Jurajovi Kolesárovi

V nedeľu 14. apríla 2013 v nočných hodinách bola brutálnym spôsobom usmrtená právnička Ľubica Kolesárová, vdova po známom advokátovi a akademikovi Jurajovi Kolesárovi († 55), ktorého našli za záhadných okolností mŕtveho v máji roku 2011.

Redakcia 15. 04. 2013 2 min.
Násilná smrť Ľ. Kolesárovej Násilná smrť Ľ. Kolesárovej PrávneNoviny.sk

Právnička a matka maloletého syna bola napadnutá neznámym útočníkom niekoľko metrov od svojho bydliska v Karlovej Vsi v Bratislave. Podľa posledných známych informácií bola napadnutá nožom a utrpela ťažké zranenia v oblasi krku a hlavy.

Na zemi a v kaluži krvi ležiacej právničke privolali obyvatelia políciu a záchrannú službu, ktorá ju odviezla do Univerzitnej nemocnice na bratislavských Kramároch. Pani Kolesárová však po pokuse lekárov o jej záchranu po 11 hodinách ťažkým zraneniam v nemocnici podľahla.

Príčiny takéhoto brutálneho činu nie sú momenátalne známe. Podľa vyjadrení hovorcu bratislavskej krajskej polície bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného čin ublíženia na zdraví, za ktoré hrozí podľa Trestného zákona páchateľovi trest odňatia slobody 4 až 10 rokov.

Vzhľadom na priebeh činu ako aj na neskoršiu smrť právničky je možné predpokladať preklasifikovanie trestného činu vyšetrovateľom na zabitie, vraždu, prípadne úkladnú vraždu, kde by pacháteľovi hrozil omnoho vyšší trest. Prepoklad, že ide o obyčajné prepadnutie s cieľom ublížiť na zdraví alebo akýkoľvek iný podobný čin je minimálne diskutabilný, a to aj z dôvodu smrti bývalého manžela právničky Juraja Kolesára, ktorý za podivných okolností spáchal samovraždu. Len čas ukáže, ako sa s týmto prípadom vysporiada Polícia SR. Smrť obidvoch manželov s odstupom 2 rokov za podivuhodných okolností vyvoláva veľa otázok.

V mene redakcie Právnych a Ekonomických Novín vyjadrujeme pozostalým v mene kolegiality úprimnú sústrasť.