Nová forma boja proti hazardným hrám na nelegálnych stránkach

Podľa Ministerstva financií SR, by sa hráči hazardných hier na internete mali mať na pozore a vyhnúť sa nelegálnym poskytovateľom. Ak totiž dôjde k zablokovaniu nelegálnej stránky, štát im nebude vedieť pomôcť a môžu tak prísť o svoje peniaze. Zoznam nelegálnych stránok zverejňuje od polovice júla 2017 Finančná správa SR.

Redakcia 21. 08. 2017 2 min.

Čo sú to „nelegálne stránky“?

Od začiatku júla tohto roka má štát právo zablokovať internetové stránky, ktoré ponúkajú nelegálny hazard. Sú to tie, ktoré na Slovensku nemajú platnú licenciu a neplatia dane. Vo väčšine prípadov ide o zahraničné stránky, resp. spoločnosti, ktoré fungujú z daňových rajov. Podľa štátneho tajomníka Ministerstva financií SR, Radka Kuruca. „Tieto nelegálne spoločnosti na Slovensku nemajú platnú licenciu a vyhýbajú sa plateniu daní. Okrem ignorovania týchto pravidiel navyše nechránia pred hazardnými hrami mladistvých a ohrozené skupiny ľudí, pričom štát nemá možnosti zabezpečiť ochranu spotrebiteľov, vrátane ich práv.“

Novinky, ktoré priniesla novela zákona o hazardných hrách

Blokovanie nelegálnych stránok je vyústením zmien v zákone o hazardných hrách, ktoré prijal parlament minulý rok. Ministerstvo financií vníma túto tému aj v rovine ochrany spotrebiteľov – a v prípade problémov im nebude mať ako pomôcť. „Chceli by sme vyzvať slovenských fanúšikov hazardu, aby sa nelegálnym stránkam – uvedeným na blackliste – vyhli. Aktuálne totiž hrozí zablokovanie týchto stránok a keď k nemu dôjde, k svojim vkladom či výhram sa hráči jednoducho nedostanú. Štát navyše nebude mať možnosť zabezpečiť ochranu ich spotrebiteľských práv, o čo v prvom rade ide...“ uviedol R. Kuruc.

Aktuálne máme 23 nelegálnych spoločností poskytujúcich online hazardné hry

Zoznam nelegálnych stránok, ktorým by sa mali slovenskí spotrebitelia vyhnúť, aktualizuje finančná správa každý týždeň na svojej stránke. Finančná správa začala kontrolovať nelegálny hazard na internete na začiatku júla a odvtedy identifikovala 23 nelegálnych spoločností poskytujúcich online hazardné hry. Oslovené subjekty majú vždy 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. Ak vyzvané subjekty nelegálnu činnosť neukončia, dostanú sa na zoznam zakázaných webových sídiel. Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500 000 eur. 

Zoznam prevádzkovateľov nelegálneho hazardu na internete nájdete TU.

 

Zdroj: Tlačový odbor, Ministerstvo financií SR