# euro

Mnohým platiacim zákazníkom sa už neraz stalo, že predávajúci odmietol prijať platbu za tovar alebo služby, keď zákazník chcel platiť bankovkou vysokej hodnoty, resp. bol značný nepomer medzi hodnotou tovaru a nominálnou hodnotou bankovky.

17. 07. 2019 3 min. Redakcia

Či ide o malú firmičku alebo finančného žraloka, všetci sa musia mať na pozore pred novými verifikačnými udalosťami, ktoré môžu skomplikovať proces čerpania eurofondov. O čo konkrétne ide?

25. 06. 2018 2 min. RUŽIČKA AND PARTNERS s. r. o.

Prinášame Vám rozhovor s Ivanom Miklošom, uznávaným ekonómom, poslancom NRSR, ktorý sa ako niekdajsí minister financií zúčastňoval rokovaní ministrov financií krajín Eurozóny v najťažších obdobiach dlhovej krízy v Európe. Rovnako bol ministrom financií pri vstupe Slovenska do Európskej únie a pričinil sa o to, že dnes na Slovensku platíme eurom.

24. 09. 2013 10 min. Redakcia

V otázke globálneho rastu je priemyselná produkcia stále najväčším problémom. Aj keď sme pred pár dňami obdržali z Číny vynikajúce údaje, eurozónou vo štvrtok ráno potvrdené neboli. Táto sklamala predpoklady s ohľadom na ročnú bázu o -2.1 % oproti očakávaným -0.1 % a predchádzajúcim -0.4 %. Na mesačnej báze bol tento údaj vydaný na úrovni -1.1 %. Informácie o inflácii boli však naopak v súlade s očakávaniami.

13. 09. 2013 2 min. MIG Capital

Podľa nedávnej správy OECD sa ekonomická situácia na celom svete postupne zotavuje z ekonomickej krízy, výnimkou ostáva eurozóna. Jedinú svetlú výnimkou spomedzi významnejších štátov eurozóny predstavuje jej najsilnejší motor – Nemecko. Podľa OECD, súčasné problémy Cypru, stále nezažehnaný bankrot Grécka a nelichotivá ekonomická situácia v Španielsku spôsobujú, že sa eurozóna fakticky rozdeľuje.

28. 03. 2013 2 min. Redakcia

Euro má konkurenciu, vo svojej podstate neočakávanú a svojim spôsobom aj ilegálnu. Táto nová mena sa volá „bitcoin“. Bitcoin vzniká na tisíckach počítačov, decentralizovane na internete. Dá sa konštatovať, že predstavuje tak určitý druh anarchistických peňazí. Táto mena by však mohla byť začiatkom úplne novej éry.

13. 03. 2013 3 min. Redakcia