# obchodovanie s ľuďmi

Štátny tajomník ministerstva vnútra Rudolf Urbanovič sa 22. októbra 2019 zúčastnil na stretnutí národných koordinátorov a spravodajcov pre boj proti obchodovaniu s ľuďmi. Obchod s ľuďmi patrí v 21. storočí medzi najvýnosnejšie nelegálne kriminálne aktivity, dôkazom smutnej bilancie sú aj desiatky zbedačených Slovákov ročne.

23. 10. 2019 3 min. Redakcia

Spoločný vyšetrovací tím s názvom „Robotic“, ktorého členmi sú policajti z Anglicka a  Slovenska pod dozorom Krajskej prokuratúry v Prešove, včera v rovnakom čase vykonal akciu vo viacerých krajinách. Policajti zasahovali v Nemecku,  Holandsku a na Slovensku. Spoločný vyšetrovací tím vykonal domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov za aktívnej účasti a podpory Koordinačného centra zriadeného pre tento účel v sídle Eurojustu v Haagu.

09. 09. 2019 3 min. Redakcia

Policajti z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície mali plné ruky práce aj vo februári. Deň pred sv. Valentínom riešili prípad prevádzačstva a koncom mesiaca aj obchodovanie s ľuďmi.

07. 03. 2019 2 min. Redakcia

Koncom minulého roka informovala Polícia o odhalenom prípade obchodovania s ľuďmi,  formou prostitúcie. Aj ďalší prípad s podobným modusom operandi, s prísľubom vysokého zárobku v zahraničí, skončil začiatkom tohto týždňa obvinením.

27. 01. 2019 2 min. Redakcia

Prevádzači skúšajú rôzne spôsoby prevádzania nelegálnych cudzincov. Pokusy cez les, či po vode nie sú ničím výnimočné, tento týždeň sme odhalili „pašovanie“ cudzincov letecky.

24. 08. 2018 2 min. Redakcia

Vyšetrovateľ národnej jednotky Úradu hraničnej a cudzineckej polície vzniesol minulý týždeň obvinenie 27 ročnému Slovákovi pre zločin obchodovania s ľuďmi.

11. 07. 2018 2 min. Redakcia

Dňa 14. až 18. mája sa Slovenská republika zapojila do celoeurópskych akčných dní zameraných na obchodovanie s ľuďmiza účelom pracovného vykorisťovania.

13. 06. 2018 4 min. Redakcia

Obchodovanie s ľuďmi je v rámci sveta tretí najvýnosnejší nelegálny obchod. Aj na území Slovenskej republiky sa vyskytuje existencia obchodovania s ľuďmi. Naša krajina sa pritom považuje prevažne za krajinu pôvodu, teda za zdrojovú krajinu obetí. Ide o obete tohto nelegálneho obchodu za účelom sexuálneho vykorisťovania, nútenej práce, núteného žobrania ako aj núteného sobáša.

06. 09. 2014 3 min. Redakcia

Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality poskytlo správu za rok 2013 o stave programu podpory a ochrany obetí obchodovania s ľudmi. Čo prezradila predmetná správa? Dotýka sa obchodovanie s ľuďmi za účelom sexuálneho vykorisťovania či nútenej práce aj Slovenska? V ktorom kraji je najviac obetí obchodovania s ľuďmi a aký je ich celkový (ne)reálny počet?

06. 03. 2014 4 min. Redakcia