# pracovný čas

Ako možno definovať rozsah pracovného času v súvislosti s dobou pracovnej pohotovosti vo forme nepretržitej dostupnosti? Aj touto otázkou sa zaoberal  Súdny dvor Európskej únie.

23. 11. 2021 4 min. Redakcia

V tomto článku sa pozrieme na súdne rozhodnutie, v ktorom príslušný súd dospel k právnemu záveru, že zotrvanie zamestnanca v priestoroch pracoviska pri nesplnení zákonných podmienok výkonu práce nadčas nemožno považovať za prácu vykonávanú zamestnancom nadčas, za ktorú patrí zamestnancovi mzda.

30. 07. 2021 5 min. STEINIGER | law firm

V uplynulých dňoch riešil Súdny dvor EÚ v dvoch prípadoch otázku pracovnej pohotovosti, a to konkrétne, za akých okolností predstavuje čas pracovnej pohotovosti vo forme nepretržitej dostupnosti pracovný čas a naopak, kedy sa má považovať len za čas súvisiaci s výkonom práce.

07. 04. 2021 5 min. Martina Beňovská

V posledných rokoch sa v mnohých krajinách začali presadzovať rôzne spôsoby organizácie práce a pracovného času. Kratšia celková dĺžka pracovného času sa uplatňuje vo viacerých členských štátoch EÚ. V rámci európskeho priestoru sú známe viaceré systémy organizácie práce a pracovného času. V článku vám bližšie predstavíme compressed working hours, v-time working a pod.

16. 04. 2015 2 min. Redakcia

Ústrednou témou pracovnej legislatívy európskych štátov je už od 80-tych rokov minulého storočia problematika pracovného času. V posledných rokoch sa v mnohých krajinách začali presadzovať rôzne spôsoby organizácie práce a pracovného času. Počuli ste už o zero-hours contract či o on-call work?

14. 04. 2015 3 min. Redakcia