# právne služby

Realitné kancelárie by sa podľa predmetu činnosti mali zameriavať predovšetkým na sprostredkovateľskú činnosť v oblasti realít. Autor v článku poukazuje na nedovolené poskytovanie právnych služieb realitnými kanceláriami a na ďalšie súvisiace problémy. Tým nielenže prichádza ku klamaniu spotrebiteľa, ale prichádza aj k nekalej súťaži vo vzťahu k ostatným realitným kanceláriám, prípadne i k protizákonnej činnosti.

09. 07. 2019 8 min. JUDr. Michal Ďurina

V rámci tradičnej osvetovej akcie Dňa otvorených dverí SAK sa v desiatich slovenských mestách venovalo občanom takmer sto našich kolegýň a kolegov. Aj vďaka širokému medializovaniu podujatia medziročne stúpol záujem verejnosti o toto podujatie a celkovo poskytli advokáti v rámci Dňa otvorených dverí bezplatné konzultácie 659 osobám.

17. 05. 2018 3 min. Redakcia

Pri právnom zastúpení jedného a pri zastúpení viacerých klientov zo strany advokáta sa v praxi uplatňujú iné podmienky výpočtu odmeny advokáta.

04. 07. 2016 3 min. JUDr. Alexandra Podivinská

Prinášame Vám ďalší zo série zaujímavých rozhovorov, tentokrát so Silviou Belovičovou, ktorá je partnerom bratislavskej pobočky globálnej advokátskej kancelárie White & Case.

12. 08. 2013 7 min. Redakcia

Sme potešení, že Vám môžeme priniesť rozhovor s JUDr. Petrom Kubinom, partnerom medzinárodnej advokátskej kancelárie Dentons a advokátom zastupujúcim Doc. Čentéša v konaní pred Ústavným súdom Slovenskej republiky o práve, medzinárodných advokátskych kanceláriách, korupcii a úlohách štátu v spoločnosti.

16. 07. 2013 9 min. Redakcia