# únos

Policajný zbor v uplynulom období eviduje zvýšený nárast šírenia hoaxu o únosoch maloletých osôb na Slovensku. Jeho šírenie dosiahlo neúnosnú mieru. Tisícky občanov ho zdieľajú na sociálnych sieťach, vo vysokom množstve ho odosielajú Policajnému zboru a v niektorých prípadoch sa hádajú s príslušníkmi Policajného zboru o jeho pravdivosti. Zvýšený počet správ podobných správ bol zaznamenaný aj na facebookovej stránke Policajného zboru.

17. 01. 2019 2 min. Redakcia

Dňa 14. až 18. mája sa Slovenská republika zapojila do celoeurópskych akčných dní zameraných na obchodovanie s ľuďmiza účelom pracovného vykorisťovania.

13. 06. 2018 4 min. Redakcia

Blíži sa leto a spolu s ním prichádza aj čas letných brigád. Študentom hľadajúcim prácu na poslednú chvíľu už nezostalo veľa možností a nechali sa zlákať nebezpečnou ponukou.

03. 06. 2018 3 min. Redakcia

Na začiatku roku 2018 Slovenskom otriasol prípad, kedy chcela zahraničná matka odobrať dieťa slovenskému otcovi a odviesť ho do svojej rodnej krajiny. Už v minulosti sa u nás vyskytli podobné prípady a z roka na rok ich pribúda, pretože medzinárodné vzťahy a manželstvá sa stávajú na Slovensku veľmi rozšírenými. Niekedy sa však tieto vzťahy rozpadnú. Potom prichádza na rad riešenie problémov týkajúcich sa starostlivosti o deti, ktoré sa narodili počas manželstva či vzťahu. Niektorí rodičia sa, ale rozhodnú urobiť radikálne riešenie a odviesť dieťa do zahraničia bez súhlasu druhého rodiča. Ktorý z rodičov je v práve? Čo robiť ak nastane takáto situácia? Odpovede na tieto otázky si objasníme v nasledujúcom článku.

04. 04. 2018 5 min. Patrícia Petrincová

19. februára 2013 skupina ozbrojencov hlásiacich sa k nigérijskej islamskej skupine Boko Haram, uniesla v Kamerune francúzsku rodinu. 8. marca 2013 sa objavila správa o siedmich stavebných robotníkoch, ktorých zabili únoscovia v severnej Nigérii, ktorý opäť patrili k islamskej skupine. A traja členovia posádky z nákladnej lode, ktorú uniesli piráti pri nigerijskom pobreží boli prepustení, uviedol The Economist.

16. 09. 2017 3 min. Redakcia