Stretnutie sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky a Ústavného súdu Českej republiky v Bratislave

Sudcovia Ústavného súdu Slovenskej republiky a Ústavného súdu Českej republiky sa v Bratislave v dňoch 2. – 4. októbra 2018 stretli na pravidelnom každoročnom pracovnom stretnutí.

Redakcia 14. 10. 2018 1 min.

Na pozvanie predsedníčky Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivetty Macejkovej pricestovala na oficiálnu pracovnú návštevu Ústavného súdu Slovenskej republiky delegácia Ústavného súdu Českej republiky vedená jeho predsedom Pavlom Rychetským. V rámci posilňovania nadštandardných vzájomných vzťahov medzi Ústavným súdom Slovenskej republiky a Ústavným súdom Českej republiky sa aj tento rok stretávajú sudcovia ústavných súdov oboch krajín na pravidelnom bilaterálnom rokovaní.

Oba súdy spája nielen blízkosť právnych systémov, ale aj vzájomná historická skúsenosť. V rámci oficiálneho programu i neformálnych rozhovorov sa ústavní sudcovia budú venovať aktuálnej rozhodovacej činnosti ústavných súdov v oboch krajinách. Taktiež zhodnotia doterajšiu činnosť jednotlivých ústavných súdov, ktoré v tomto roku oslávili 25. výročie svojej existencie.

Ako je zvykom, stretnutia slovenských a českých ústavných sudcov sú doprevádzané aj kultúrno-poznávacím programom, v rámci ktorého ústavní sudcovia zavítajú na hrad Devín, absolvujú prehliadku Bratislavského hradu, historického centra Bratislavy, prezrú si múzeum moderného umenia Danubiana a navštívia Slovenský Grob, kde ochutnajú tradičné sezónne špeciality.

 

Zdroj: Ústavný súd SR