Úplatok bol schovaný v zmluve o reklame

Dňa 24.9.2018 v Nitre zasahovala národná protikorupčná jednotka. Policajti zadržali dve osoby, vyšetrovateľ ich už obvinil z korupcie. V tomto prípade bol úplatok desiatky tisíc eur schovaný za reklamnú zmluvu.

Redakcia 03. 10. 2018 1 min.

Prvým z obvinených je konateľ zvolenskej obchodnej spoločnosti, Jozef H. (53). Pre svoje podnikanie si chcel zabezpečiť priaznivé podmienky u akciovej spoločnosti so sídlom v Nitre. Jej technicko–investičným riaditeľom bol druhý z obvinených, Štefan Š. (51). Jozef mal záujem o Štefanov pozitívny prístup a vplyv v rozhodovacích procesoch súvisiacich s obstarávaním tovarov, služieb a stavebných prác. Jeho budúce rozhodnutia v prospech zvolenskej firmy, vyplývajúce z jeho postavenia a funkcie si mal zabezpečiť úplatkom.

Preto jeho firma uzavrela s ďalšou nitrianskou akciovou spoločnosťou zmluvu o reklame, ktorou mal byť úplatok vo výške 36-tisíc eur zakrytý.

Táto neobvyklá transakcia neušla pozornosti národnej kriminálnej agentúre. Včera oboch mužov policajti zadržali a domov odchádzali už s obvinením z nepriamej korupcie. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na dva až tri roky. Stíhaní sú na slobode.

 

Zdroj: PPZ SR