Úplatok za lepší výsledok na súde

Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky národnej kriminálnej agentúry obvinil tri osoby z korupcie. Dvaja z nich mali sľúbiť tretiemu obvinenému vybavenie lepšieho výsledku na súde v trestnej veci, v ktorej je súdený za krádež.

Redakcia 18. 07. 2018 1 min.

V minulosti došlo v Liptovskom Mikuláši v športovej predajni ku krádeži zimnej bundy za takmer 700,- eur. Obvinený z tejto krádeže je Peter K. (47). Jeho prípad je už na okresnom súde.

Radoslav T. (32) a Dalibor P. (34) mali od Petra K. žiadať úplatok za miernejší výsledok súdneho konania. Mali žiadať najskôr 1.500 a neskôr 2.000,- eur za vybavenie dobrého advokáta. Takého, ktorý by dokázal vybaviť skončenie súdneho konania takzvaným odklonom. Konkrétne, zmierom a zastavením trestného stíhania, aj napriek tomu, že bol viackrát súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť. Ešte v máji tohto roku mal Peter K. sľúbený úplatok 2.000,- eur obom odovzdať.

Začiatkom júna toto roku vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci nepriamej korupcie a včera (10.7.2018) všetkých troch obvinil. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na dva, prípadne až na tri roky. Stíhaní sú na slobode.

 

Zdroj: PPZ SR