Ministerstvo spravodlivosti má novú štátnu tajomníčku

Edita Pfundtner sa od 23. augusta 2018 stala novou štátnou tajomníčkou Ministerstva spravodlivosti SR. Vláda ju vymenovala do funkcie na návrh ministra spravodlivosti SR.

Ministerstvo spravodlivosti má novú štátnu tajomníčku

„S Editou Pfundtner sa poznáme od študentských čias, niekoľko rokov sme boli kolegami v Národnej rade SR. Spoločne máme za sebou dlhú politickú aj odbornú spoluprácu. Poznám prácu p. Pfundtner a som si istý, že vo svojej novej funkcii bude pre rezort spravodlivosti veľkým prínosom.", hovorí minister spravodlivosti.

Edita Pfundtner bude pokračovať v začatých projektoch a tým, čo je v súlade s programovým vyhlásením vlády. Edita Pfundtner: „Nastupujem už do rozbehnutého vlaku, do konca volebného obdobia nezostáva veľa času, ale ten, ktorý bude, chcem využiť na úspešné dotiahnutie projektov pre lepšiu justíciu. Rada by som zužitkovala aj svoje praktické skúsenosti advokátky.“

Edita Pfundtner ukončila Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave v roku 1997, neskôr pôsobila ako advokátka a v komunálnej politike. V rokoch 2010 až 2012 bola podpredsedníčkou Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR.

Zdroj: MS SR

Edita Pfundtner foto porada.jpg

Foto: MS SR