# pôžička

V náleze, ktorý je predmetom tohto článku, sa musel Ústavný súd ČR zaoberať formalizmom pri výklade zmluvy o pôžičke. Upriamil pritom pozornosť na spôsob výkladu zmluvy tak, aby nedochádzalo k doslovnému výkladu jej textu iba s použitím jazykového výkladu.

06. 11. 2022 7 min. JUDr. Alena Michalovičová

Čo v prípade, ak si váš manžel/manželka zoberie pôžičku bez vášho vedomia? Ako takýto záväzok môže ovplyvniť druhého z manželov sa dočítate nižšie.

18. 03. 2022 4 min. Michaela Nemcová

Dlh môže uznať jedine dlžník a je výlučne na jeho slobodnom rozhodnutí, či k uznaniu svojho dlhu voči veriteľovi pristúpi alebo nie. Uznanie dlhu je jedným zo zabezpečovacích právnych inštitútov pri vymáhaní pohľadávky. Ako tento inštitút funguje a v čom sa odlišuje od zmluvy o pôžičke si bližšie vysvetlíme.

22. 02. 2021 3 min. Martina Beňovská

Lex corona vo svojej pozmenenej verzii prináša spôsob riešenia problémov splácať úvery pre tých, ktorí kvôli vírusu COVID-19 utrpeli finančné straty. Riešením by mal byť odklad splátok za zvýhodnených podmienok. Kto má na odklad splátok nárok, ako on požiadať, ale aj rady odborníkov si prečítate v dnešnom článku.

20. 04. 2020 7 min. Martina Rievajová

Tak ako každý pondelok, i dnes je tu pre vás krátky EU legal shot. V tom dnešnom sa dočítate o spojenectve Európskej únie s Afrikou, pôžičke od Európskej investičnej banky v prospech Poľska a životného prostredia a na záver to, aký je nový akčný plán Európskej komisie pre obehové hospodárstvo. Čítajte a dozviete sa viac!

22. 03. 2020 4 min. Andrea Palgutová